-49%
Sweden 20 Kronor Rare Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹524.80.₹268.80Current price is: ₹268.80. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Sweden |
|---|---|
| Issuing bank | National Bank of Sweden (Sveriges Riksbank) |
| King | Carl XVI Gustaf (1973-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2014-2022 |
| Value | 20 Kronor 20 SEK = INR 201 |
| Currency | Krona (1873-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 120 × 66 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-90%
Original price was: ₹2,099.20.₹209.92Current price is: ₹209.92. only.
-70%
Original price was: ₹1,049.60.₹314.88Current price is: ₹314.88. only.
-50%
Coins (DELETING SOON)
Radhe Radhe Extremely Rare Unc Set 500 Th Aniversary of Shri Krishna chaitanya Mahaprabhu ji set
Original price was: ₹8,395.75.₹4,197.35Current price is: ₹4,197.35. only.
-70%
Original price was: ₹1,049.60.₹314.88Current price is: ₹314.88. only.













Reviews
There are no reviews yet.