Syria 200 Syrian Pounds GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹159.90Current price is: ₹159.90. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Emetteur | Syrie |
|---|---|
| Banque émettrice | Banque centrale de Syrie (مصرف سورية المركزي) |
| Période | République arabe (1961-présent) |
| Type | Billets courants |
| Date | 1430 (2009) |
| Calendrier | Islamique (hégirien) |
| Valeur | 200 livres 200 SYP = 1,37 INR |
| Devise | Livre (1919-présent) |
| Composition | Papier (Cotton Paper) |
| Dimensions | 145 × 65 mm |
| Forme | Rectangulaire |
| Technique | Taille-douce |
| Emise | 27 juillet 2010 |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
Coins (DELETING SOON)
Rs 5 India Gov Issue The FIRST WAR OF INDEPENDANCE 2007 Issue Circulating Strike Blister Pack














Reviews
There are no reviews yet.