-80%
Turkmenistan 1 Manat Rare Note
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹104.00Current price is: ₹104.00. only.
In stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Turkmenistan |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of Turkmenistan (Türkmenistanyñ Merkezi Banky) |
| Period | Republic (1991-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2012-2014 |
| Value | 1 Manat 1 TMT = INR 27 |
| Currency | New manat (2009-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 120 × 60 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 1 September 2012 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-70%
Original price was: ₹1,066.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-90%
Original price was: ₹2,132.00.₹213.20Current price is: ₹213.20. only.
-70%
Original price was: ₹1,066.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-90%
Original price was: ₹2,132.00.₹213.20Current price is: ₹213.20. only.










Reviews
There are no reviews yet.