-61%
Turkmenistan 10 Manat Rare Lowest Lowest Note #Q
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹192.00Current price is: ₹192.00. only.
In stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Turkmenistan |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of Turkmenistan (Türkmenistanyñ Merkezi Banky) |
| Period | Republic (1991-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 2012 |
| Value | 10 Manat 10 TMT = INR 260 |
| Currency | New manat (2009-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 132 × 66 mm |
| Shape | Rectangular |
| Issued | 1 September 2012 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-70%
Original price was: ₹984.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-85%
Original price was: ₹1,968.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-40%
Original price was: ₹492.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-70%
Original price was: ₹39,360.00.₹11,808.00Current price is: ₹11,808.00. only.













Reviews
There are no reviews yet.