-50%
United Kingdom › Northern Ireland 5 Pounds Ulster Bank Rare Polymer Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹2,132.00.₹1,066.00Current price is: ₹1,066.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Northern Ireland (United Kingdom) |
|---|---|
| Issuing bank | Ulster Bank |
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 2018 |
| Value | 5 Pounds 5 GBP = INR 613 |
| Currency | Pound sterling (1929-date) |
| Composition | Polymer |
| Size | 125 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 9 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-75%
Original price was: ₹2,132.00.₹533.00Current price is: ₹533.00. only.
-26%
Coins (DELETING SOON)
Re 2 RBI 100 Coin Rbi Seal Pack Lot Kolkata Mint Drop Issue Unique and Rare
Original price was: ₹1,300.00.₹1,300.00Current price is: ₹1,300.00. only.
-92%
Original price was: ₹26,650.00.₹2,132.00Current price is: ₹2,132.00. only.
-50%
Original price was: ₹2,132.00.₹1,066.00Current price is: ₹1,066.00. only.














Reviews
There are no reviews yet.