-70%
Uzbekistan 200 So‘m GUM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹159.90Current price is: ₹159.90. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| ssuer | Uzbekistan |
|---|---|
| Issuing entity | Central Bank of Uzbekistan (O’zbekiston Respublikasi Markaziy banki / Ўзбекистон Республикаси Марказий Банки) |
| Period | Republic (1991-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 1997 |
| Value | 200 Soʻm (200 UZS) |
| Currency | Second soʻm (1994-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 145 × 77 mm |
| Shape | Rectangular |
| Demonetized | 1 July 2020 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-70%
Original price was: ₹2,132.00.₹639.60Current price is: ₹639.60. only.
-70%
Original price was: ₹1,066.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-75%
World Note
Original price was: ₹2,132.00.₹533.00Current price is: ₹533.00. only.
-70%
Original price was: ₹1,066.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.












Reviews
There are no reviews yet.