Venezuela 20 Bolívares GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹147.60Current price is: ₹147.60. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Venezuela |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of Venezuela (Banco Central de Venezuela) |
| Period | Bolivarian Republic (1999-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 2018 |
| Value | 20 Bolivars 20 VES = INR 0.000010 |
| Currency | Bolivar Soberano (2018-2021) |
| Composition | Paper |
| Size | 156 × 69 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
10 Gram 999 Pure Copper Chandrayan India Government Mint Hyderabad Edition Unique and Rare
Commemorative Coins
2022 $1 Graham Bell Colorised UNC Canada Mint Roll Unique and Rare 25 coins roll
World Note
Burma 100 Kyats Peacock Issue Year 1950s Banknote Issued By Union Bank Of Burma Unique and Rare















Reviews
There are no reviews yet.