Venezuela 50 000 Bolívares GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹147.60Current price is: ₹147.60. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Venezuela |
|---|---|
| Issuing bank | Central Bank of Venezuela (Banco Central de Venezuela) |
| Period | Bolivarian Republic (1999-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 2019 |
| Value | 50 000 Bolivars 50 000 VES = INR 0.024 |
| Currency | Bolivar Soberano (2018-2021) |
| Composition | Paper |
| Size | 156 × 69 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
World Note
Malawi 100 Kwacha from 2013 features James Frederick Sangala World Banknote UNC Unique and rare
Coins (DELETING SOON)
Rs 10 International Day of Yoga100 Coin RBI SEAL Packet Republic India Commemorative Issue Mumbai














Reviews
There are no reviews yet.