Venezuela 500 bolivares GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹147.60Current price is: ₹147.60. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Emetteur | Venezuela |
|---|---|
| Banque émettrice | Banque centrale du Venezuela (Banco Central de Venezuela) |
| Période | République bolivarienne (1999-présent) |
| Type | Billets courants |
| Dates | 2015-2017 |
| Valeur | 500 bolivars (500 VEF) |
| Devise | Bolivar Fort (2008-2018) |
| Composition | Papier |
| Dimensions | 157 × 69 mm |
| Forme | Rectangulaire |
| Démonétisé | 3 décembre 2018 |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
World Note
Cambodia 100 Riel from 2014 features King Father as a young monk World Banknote UNC Unique and rare
Coins (DELETING SOON)
111111 -1000000
PMG Graded EPQ 65 World Bank Note Cuba 1 UN PESO Issue Very Unique and Rare Low Serial 22













Reviews
There are no reviews yet.