-70%
Vietnam 1000 Đồng GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹147.60Current price is: ₹147.60. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Vietnam |
|---|---|
| Issuing bank | State Bank of Vietnam (Ngân hàng Nhà nước Việt Nam) |
| Period | Socialist Republic (1976-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 1988 (1989) |
| Value | 1000 Đồng 1000 VND = INR 3.37 |
| Currency | Second new đồng (1985-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 134 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-88%
Original price was: ₹4,920.00.₹590.40Current price is: ₹590.40. only.
-67%
Original price was: ₹1,476.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-85%
Original price was: ₹1,968.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-70%
Original price was: ₹4,920.00.₹1,476.00Current price is: ₹1,476.00. only.













Reviews
There are no reviews yet.