-55%
Western African States 2000 Francs Lowest Price Rare Note #B2
Original price was: ₹1,168.83.₹526.50Current price is: ₹526.50. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Western African States |
|---|---|
| Issuing entity | Central Bank of West African States |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 2003-2025 |
| Value | 2000 Francs CFA 2000 XOF = INR 337 |
| Currency | CFA franc (1958-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 130 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-85%
Original price was: ₹4,797.00.₹702.00Current price is: ₹702.00. only.
-92%
Original price was: ₹23,985.00.₹1,918.80Current price is: ₹1,918.80. only.
-6%
Coins (DELETING SOON)
Original price was: ₹48,929.40.₹46,051.20Current price is: ₹46,051.20. only.
-60%
Birthday Notes
Price range: ₹4,680.00 through ₹5,265.00 only.
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
There are no reviews yet.