-80%
1 United States of America Dollar Unique and Rare Mount Rushmore 1991 Issue Silver Prrof S
Original price was: ₹43,173.00.₹8,728.20Current price is: ₹8,728.20. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | United States |
|---|---|
| Period | Federal republic (1776-date) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1991 |
| Value | 1 Dollar 1 USD = INR 90 |
| Currency | Dollar (1785-date) |
| Composition | Silver (.900) |
| Weight | 26.73 g |
| Diameter | 38.1 mm |
| Shape | Round |
Description
| Issuer | United States |
|---|---|
| Period | Federal republic (1776-date) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1991 |
| Value | 1 Dollar 1 USD = INR 90 |
| Currency | Dollar (1785-date) |
| Composition | Silver (.900) |
| Weight | 26.73 g |
| Diameter | 38.1 mm |
| Shape | Round |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-50%
Original price was: ₹959.40.₹479.70Current price is: ₹479.70. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-28%
Coins (DELETING SOON)
Pakistan Cu/Ni 1/2 ANNA 1951 with ROTATED PLANCHET Error in Collectable Grade.
Original price was: ₹1,989.00.₹1,989.00Current price is: ₹1,989.00. only.
-70%
Original price was: ₹959.40.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.













Reviews
There are no reviews yet.