-87%
50 Pence Elizabeth II and Queen Mother Silver Ascension Island Unique and Rare
Original price was: ₹43,173.00.₹5,756.40Current price is: ₹5,756.40. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Ascension Island (Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha) |
|---|---|
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 2000 |
| Value | 50 Pence (0.50) |
| Currency | Pound (1976-date) |
| Composition | Copper-nickel |
| Weight | 28.7 g |
| Diameter | 38.5 mm |
| Shape | Round |
Description
| Issuer | Ascension Island (Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha) |
|---|---|
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 2000 |
| Value | 50 Pence (0.50) |
| Currency | Pound (1976-date) |
| Composition | Copper-nickel |
| Weight | 28.7 g |
| Diameter | 38.5 mm |
| Shape | Round |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-75%
Original price was: ₹1,918.80.₹479.70Current price is: ₹479.70. only.
-60%
Original price was: ₹1,439,100.00.₹575,640.00Current price is: ₹575,640.00. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.











Reviews
There are no reviews yet.