-39%
10 Dollars Queen Elizabeth II Coronation of the Queen Mother in 1937 Silver Unique and Rare
Original price was: ₹14,391.00.₹8,728.20Current price is: ₹8,728.20. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Solomon Islands |
|---|---|
| Queen | Queen Elizabeth II |
| Type | PROOF |
| Year | 1995 |
| Value | 10 Dollars 10 SBD = INR 111 |
| Currency | Dollar (1977-date) |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 28.28 g |
| Diameter | 38.6 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Round |
| Technique | Milled |
| Orientation | Medal alignment ↑↑ |
| Number |
N#
83823
|
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-32%
Coins (DELETING SOON)
Five Rs Rare Pkt Saint Alphonsa Birth Centenary1910-2009 RBI Sealed Packed Pkt
Original price was: ₹11,512.80.₹7,867.08Current price is: ₹7,867.08. only.
-70%
Original price was: ₹959.40.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.
-86%
Original price was: ₹4,797.00.₹671.58Current price is: ₹671.58. only.
-85%
Original price was: ₹1,918.80.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.










Reviews
There are no reviews yet.