-63%
5 Pounds Queen Elizabeth II Queen Mother Silver Proof Silver 1995 Issue Unique and Rare
Original price was: ₹23,025.60.₹8,634.60Current price is: ₹8,634.60. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Alderney (Guernsey) |
|---|---|
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1995 |
| Value | 5 Pounds 5 GGP = INR 603 |
| Currency | Pound (decimalized, 1971-date) |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 28.28 g |
| Diameter | 38.6 mm |
| Thickness | 3 mm |
Description
| Issuer | Alderney (Guernsey) |
|---|---|
| Queen | Elizabeth II (1952-2022) |
| Type | Non-circulating coins |
| Year | 1995 |
| Value | 5 Pounds 5 GGP = INR 603 |
| Currency | Pound (decimalized, 1971-date) |
| Composition | Silver (.925) |
| Weight | 28.28 g |
| Diameter | 38.6 mm |
| Thickness | 3 mm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-75%
Original price was: ₹1,918.80.₹479.70Current price is: ₹479.70. only.
-58%
111111 -1000000
Original price was: ₹56,604.60.₹23,985.00Current price is: ₹23,985.00. only.
-45%
Original price was: ₹2,129.40.₹1,170.00Current price is: ₹1,170.00. only.
-70%
Original price was: ₹959.40.₹287.82Current price is: ₹287.82. only.












Reviews
There are no reviews yet.