Australia 20 Cents 2024 – Charles III 1st Portrait Rare Coin #N-378
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹858.00.₹208.00Current price is: ₹208.00. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Australia |
|---|---|
| King | Charles III (2022-date) |
| Type | Standard circulation coins |
| Years | 2024-2025 |
| Value | 20 Cents 0.20 AUD = INR 12 |
| Currency | Dollar (1966-date) |
| Composition | Copper-nickel |
| Weight | 11.31 g |
| Diameter | 28.52 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Shape | Round |
| Technique | Milled |
| Orientation | Medal alignment ↑↑ |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
Re 2 REPUBLIC INDIA Commemarative Coin Issued from 1950 till 2000by Supreme Court Of India
Coins (DELETING SOON)
Extremely Rare Limited issue 5 Rupee M.G. Ramachandran Birth Centenary Coin in TOP PROOF Grade














Reviews
There are no reviews yet.