-52%
Angola 1000 Kwanzas LOWEST PRICE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹300.00.₹144.00Current price is: ₹144.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Angola |
|---|---|
| Issuing bank | National Bank of Angola |
| Period | People’s Republic (1975-1992) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 1991 |
| Value | 1000 Kwanzas (1000 AON) |
| Currency | Novo Kwanza (1990-1995) |
| Composition | Paper |
| Size | 157 × 69 mm |
| Shape | Rectangular |
| Demonetized | Yes |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-80%
Original price was: ₹1,968.00.₹393.60Current price is: ₹393.60. only.
-50%
Original price was: ₹984.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-75%
Original price was: ₹1,968.00.₹492.00Current price is: ₹492.00. only.
-29%
Fancy Number Notes
786786 Fancy number 100 Ruppes note governor shasikant dass gem unc. Buyer will receive 1 note
Original price was: ₹3,050.40.₹2,174.64Current price is: ₹2,174.64. only.












Reviews
There are no reviews yet.