-70%
Guyana 20 Dollars GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹533.00.₹159.90Current price is: ₹159.90. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Guyana |
|---|---|
| Issuing bank | Bank of Guyana |
| Period | Republic (1970-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1966-1989 |
| Value | 20 Dollars 20 GYD = INR 8.52 |
| Currency | Dollar (decimalized, 1965-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 156 × 65 mm |
| Shape | Rectangular |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-85%
Original price was: ₹2,132.00.₹319.80Current price is: ₹319.80. only.
-75%
Original price was: ₹2,132.00.₹533.00Current price is: ₹533.00. only.
-55%
Original price was: ₹2,132.00.₹959.40Current price is: ₹959.40. only.
-67%
Original price was: ₹1,599.00.₹533.00Current price is: ₹533.00. only.














Reviews
There are no reviews yet.