-49%
Sweden 20 Kronor small type Rare Note #B2
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹252.00Current price is: ₹252.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
Description
| Issuer | Sweden |
|---|---|
| Issuing bank | National Bank of Sweden (Sveriges Riksbank) |
| King | Carl XVI Gustaf (1973-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Years | 1997-2008 |
| Value | 20 Kronor (20 SEK) |
| Currency | Krona (1873-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 120 × 66 mm |
| Shape | Rectangular |
| Demonetized | 30 June 2016 |
Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
-85%
Original price was: ₹1,968.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-50%
Coin & Notes Sets
50 Paise 2007 Top Condition Calcutta Mint Scare Coin 100 Pcs Given
Original price was: ₹4,919.02.₹2,459.02Current price is: ₹2,459.02. only.
-85%
Original price was: ₹1,968.00.₹295.20Current price is: ₹295.20. only.
-82%
Original price was: ₹4,920.00.₹885.60Current price is: ₹885.60. only.













Reviews
There are no reviews yet.