Ethiopia 200 Birr Lowest Price Rare Note #B2
Original price was: ₹1,168.83.₹351.00Current price is: ₹351.00. only.
Only 1 left in stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Issuer | Ethiopia |
|---|---|
| Issuing bank | National Bank of Ethiopia (የኢትዮጵያ ብሔራዊ ባንክ) |
| Period | Federal Democratic Republic (ፌዴራላዊ ዲሞክራሲያዊ ሪፐብሊክ) (1995-date) |
| Type | Standard circulation banknotes |
| Year | 2012 (2020) |
| Calendar | Ethiopian |
| Value | 200 Birrs (፪፻፡ብር) 200 ETB = INR 121 |
| Currency | Birr (1976-date) |
| Composition | Paper |
| Size | 148 × 72 mm |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Commemorative Coins
500 Francs Cameroon Very Unique Ultra Rare Pure Silver Ganesha Coin Minitage 300 pcs only Ultra Rare
Coins (DELETING SOON)













Reviews
There are no reviews yet.