Afghanistan 500 Afghanis GEM UNC RARE NOTE
SELLER COUPON : --
Original price was: ₹492.00.₹147.60Current price is: ₹147.60. only.
Out of stock
Manage your collection at one place
Download Coinage of India App
100% Genuine Item's with Life Time Guarantee🥇🔥🏆
Highlights
| Emetteur | Afghanistan |
|---|---|
| Banque émettrice | Banque d’Afghanistan (د افغانستان بانک) |
| Période | République démocratique (1978-1992) |
| Type | Billets courants |
| Dates | 1358-1370 (1979-1991) |
| Calendrier | Iranien – persan |
| Valeur | 500 afghanis (افغانۍ ٥٠٠) (500 AFA) |
| Devise | Ancien afghani (1923-2003) |
| Composition | Papier |
| Dimensions | 151 × 65 mm |
| Forme | Rectangulaire |
| Démonétisé | Ou |
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 3 cm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Top Featured Item's
Coins (DELETING SOON)
Rs 10 International Day of Yoga100 Coin RBI SEAL Packet Republic India Commemorative Issue Mumbai
World Note
Malawi 100 Kwacha from 2013 features James Frederick Sangala World Banknote UNC Unique and rare














Reviews
There are no reviews yet.